Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe).
Zaniedbana skóra może stracić swoje właściwości a co gorsza może już nigdy nie wrócić do swojej świetności, co znacznie obniży wartość takiego przedmiotu.
Jak dbać o skórę na meblach i ubraniach? To proste! Pierwszym krokiem jest regularne czyszczenie powierzchni skóry przy pomocy delikatnego detergentu, często poleca się szare mydło i gąbkę. Pozwala to oczyść skórę z zebranego brudu.Po osuszeniu powierzchni można dodać wosk do skór który zabezpieczy i nawilży skórzaną powierzchnię i nieco ja ochroni.
Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania.
Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje. Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów: solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia; nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności; zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu; oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia; garbowanie; umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia; impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry.