Generalnie to doskonałe miejsca, aby kupić niezbędne do ćwiczeń suplementy i odżywki.
Jednak dlaczego warto uprawiać sport wraz z suplementacją?

Podział odżywek białkowych

aminokwasy sklep aminokwasy sklepOdżywki białkowe można podzielić na trzy duże grupy, wskazujące na ich pochodzenie.
I kolejno mamy na rynku białka roślinne, z pszenicy, ryżu, czy sojowe.

Kolejne są białka serwetkowa (mleczne) oraz zwierzęce niemleczne.

Każdy z tych typów ma swoje właściwości, wchłanialność oraz inne ważne dla sportowców parametry. Izolat serwatki jest najlepszy jako po treningów, ponieważ szybko się wchłania i dobrze odżywia nasze mięśnie po wysiłku fizycznym. Co ciekawe najgorzej przyswajalne są izolaty białka wołowego. To jaka odżywkę będziecie stosować, zależy od waszych potrzeb na dodatkowe białko w diecie, pamiętając, ze to właśnie w diecie powinno być tego białka wystarczająco.

W encyklopedii o żywieniu sportowców

Nadrzędnym zdaniem w planowaniu jadłospisu jest ustalenie równowagi pomiędzy energią przyjmowaną, a wydatkowaną.
Utrzymanie tego bilansu jest warunkiem rozwoju fizycznego, zdrowia i aktywności zawodowej człowieka.
Odstępstwo od tej równowagi, utrzymujące się w dłuższym czasie może doprowadzić do wycieńczenia organizmu lub do nadwagi i otyłości.
Najprostszą metodą kontroli równowagi energetycznej jest codzienne ważenie się na czczo. Dobowy wydatek energetyczny (całkowita przemiana materii - CMP) to składowa: podstawowej przemiany energii, swoiście dynamicznego działania pokarmu, wydatków energetycznych związanych z wykonywaniem codziennych czynności.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców

Co zawiera białko poza mięsem?

W codziennej diecie mamy wiele źródeł białka, które bierze czynny udział w budowaniu masy mięśniowej i jest podstawowym składnikiem diet sportowych.
Bardziej doświadczeni sportowcy wiedzą, że mięso nie jest jedynym źródłem aminokwasów.
Wiele rzeczy poza tymi typowo mięsnymi zawiera bardzo dużo białka i są chętnie jedzone nie tylko przez sportowców, ale i weganów. Jednym z wielu produktów tego typu jest fasola i inne rośliny strączkowe, ale nie wszystkie.

W fasoli znajdziemy dużo potrzebnego dla naszego organizmu białka, dlatego też fasola jest produktem często występującym w dietach.

Do tego można dorzucić jeszcze soczewicę oraz przetwory mleczne i dieta sportowca gotowa.

Oczywiście białko to nie jedyna potrzebna człowiekowi rzecz, a zbyt duża ilość w diecie może prowadzić do poważnych problemów z nerkami.
Dodane: 09-10-2016 08:48

Tagi: sklep odżywki sport suplementy białka aminokwasy

Widok do druku:

aminokwasy sklep