Trzeba przyznać, że produkowanie takich kartek może być naprawdę dochodowym zajęciem i na pewno warto wypuszczać do sprzedaży coraz to nowe kartki świąteczne.
Historia zaproszeń sięga czasów starożytnych (karty takie tworzono np. w Starożytnym Rzymie, czy Egipcie). W Średniowieczu zaproszenia przybierały dwie formy: ustną ? komunikaty takie przekazywali heroldowie..Zwyczaj ten wiązał się nade wszystko z powszechnym analfabetyzmem ?także wśród szlachty; drugą formą były zaproszenia na pergaminach (często bardzo bogato zdobione typowymi dla tego okresu iluminacjami oraz kaligrafią).Zaproszenia ślubne papierowe z czasów Średniowiecza (podobnie jak inne dokumenty) przesyłano w dwóch kopertach ? koperta zewnętrzna była niejako ochroną dla właściwej wewnętrznej.Pisane inkaustem zaproszenie dodatkowo chroniła przed rozmazaniem bibuła.Przełom w formie zaproszeń ślubnych nastąpił wraz z upowszechnieniem się druku ? a właściwie spadkiem cen i tym samym masowością wydruków, którym początek dał wynalazek A.
Senefeldera, ojca litografii, która umożliwiała szybkie wykonywanie kopi druków.Technologia ta w przyszłości dała początek drukarniom offsetowym.O zaproszeniach przypominających współczesne można mówić od okresu międzywojennego (wtedy też pojawiły się pierwsze mody w zaproszeniach ślubnych w Stanach Zjednoczonych).Jednak badania filologów z Uniwersytetu w Białymstoku wykazują, że wystarczy znajomość 1200 najczęściej używanych słów w języku polskim, by móc zacząć się nim posługiwać.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubnezaproszenia na ślub rozesłać zaproszenie otrzymać
kartki firmowe religijneRzeczownik zaproszenie pochodzi od słowa zaprosić i jest ustną lub pisemną prośbą o przyjście dokądś, zwykle w celach towarzyskich, i wzięcie udziału w czymś; np.list z zaprosinami na wesele. Dalej słownik pisze: karta z wydrukowanym tekstem zawierająca prośbę o przybycie na jakąś uroczystość lub upoważniająca do wzięcia udziału w czymś, np.zaproszenia na ślub, rozesłać zaproszenie, otrzymać zaproszenie.Ciekawostką jest to, iż hasło to pojawiło się już w pierwszych słownikach języka polskiego, m.in.
w tzw.słowniku warszawskim, ośmiotomowym dziele pod redakcją Jana Karłowicza, Adama Kryńskiego i Władysława Niedźwiedzkiego z 1900 roku.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne