Czym jest ? Jest to nieuleczalna choroba autoimmunologiczna, jednak badacze nie wiedzą co ją wywołuje. Co jeszcze można wiedzieć o tej chorobie? Na temat SM.

Jakie leczenie będzie dobre w przypadku SM?

stwardnienie rozsianeLeczenie stwardnienia rozsianego nie jest oczywiście na tyle skuteczne, abyśmy mogli dzięki niemu powrócić do pełnego zdrowia.

Taka choroba jest niezwykle poważnym schorzeniem i każdy, kto na nią choruje musi pogodzić się z tym, że nie można się jej całkowicie pozbyć.

Powinniśmy jednak wiedzieć, że istnieje wiele terapii, które pomogą nam nieco lepiej się poczuć.

W zależności od danego miejsca oraz specjalisty, propozycji leczenia może być bardzo wiele i często zależą one także od konkretnego przypadku.
Warto jednak zawsze zgłosić się po pomoc, ponieważ dzięki niej odzyskamy częściową sprawność i będziemy mogli w miarę normalnie funkcjonować.

Nie ma oczywiście jednak odpowiedniej terapii, a w każdym przypadku poskutkować może co innego.

Leczenie SM z kasy chorych i prywatnie

Leczenie SM jest w części refundowane z kasy chorych, jednak ma pewne ograniczenia czasowe oraz wiekowe.

Po określonym czasie, który na dzień dzisiejszy wynosi 2 lata, chory musi płacić pełną stawkę za kuracje, która znacząco opóźnia postępowanie choroby.

Na szczęście jest wiele prywatnych klinik, które oferują przeróżne metody leczenia, które są skuteczne w zależności od predyspozycji pacjenta oraz jego podatności na konkretny lek.
Obecnie najpopularniejszą i najnowszą metodą leczenia SM jest interferon beta, który stosowany jest w Europie oraz w Azji jako najskuteczniejszy lek na to schorzenie.

Jak diagnozuje się SM

stwardnienie rozsiane Stwardnienie rozsiane można łatwo pomylić z innymi chorobami atakującymi układ nerwowy i zaburzającymi jego funkcje.
Żeby poprawnie zdiagnozować SM trzeba zrobić odpowiednie badania, które często trzeba powtarzać, aby zobaczyć zmiany w mózgu chorego.

Jest to ostateczny czynnik determinujący, czy dana choroba jest stwardnieniem rozsianym, czy nie. Podobne do Sm objawy mogą dawać choroby takie jak: choroba Devica, choroba Marburga, udar mózgu, rozległe zapalenie rdzenia kręgowego, toczeń i sporo innych..

Dodane: 11-10-2016 14:06

Tagi: medycyna leczenie stwardnienie rozsiane SM choroba

Widok do druku:

stwardnienie rozsiane