Typy nici chirurgicznych

rękawiczki chirurgiczne
W zależności od rodzaju szytej tkanki używane są nici różnej grubości, oznaczanych liczbami - im cieńsza, tym większa liczba (np.
7-0, 6-0, 5-0, ..., 0, 1, itd.).

Najcieńsze nici to nici o grubościach 10-0, 11-0 lub jeszcze cieńsze (nici mikrochirurgiczne).

Nić jest nawlekana na ucho igły chirurgicznej bądź w nią fabrycznie wtapiana. Rodzaje niciedytuj wchłanialne naturalne (catgut, catgut chromowany) syntetyczne (jedno- lub wielowłóknowe), wykonane z: Poliglikolid (założony zwykle około 75% z kwasu poliglikolowego z dodatkiem ok. 25% kaprolaktonu (gdyż czysty glikolid jest zbyt sztywny), Poliglaktyna 9101, to kopolimer poli(glikolidu-co-L-laktydu) (90/10) złożony z 90% poliglikolidu i 10% polilaktydu (kwasu polimlekowego), Polidioksanon niewchłanialne jednowłóknowe syntetyczne (poliamid, poliester, polipropylen, polifluorek winylidenu) wielowłóknowe naturalne (len, jedwab o zmniejszonej ilości serycyny wywołującej odczyny zapalne) syntetyczne (poliamid, poliester) metalowe (stal)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szew_(chirurgia)

Dobrej jakości artykuły medyczne

rękawiczki chirurgiczne Osoby prowadzące przychodnie sięgają po sprawdzone artykuły medyczne.

Mogą ich wyszukiwać na stronach internetowych prowadzonych przez producentów leków oraz w specjalnych informatorach przygotowywanych dla właścicieli przychodni.

O tym, jakie artykuły medyczne należą do najlepszych będą mogli dowiedzieć się podczas szkoleń organizowanych przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia.
Z czasem przekonają się, jakie artykuły medyczne są najlepsze dla ich pacjentów. Będą także zajmowali się sprowadzaniem specjalistycznych artykułów medycznych do tych przychodni, które zajmują się leczeniem bardziej poważnych chorób, wymagających specjalistycznego leczenia i konsultacji kilku lekarzy.

Środki potrzebne w gabinetach kosmetycznych

W gabinetach kosmetycznych potrzebne są różnego rodzaju środki medyczne.
W zależności od tego, jakiego rodzaju zabiegi wykonywane są w konkretnym gabinecie kosmetycznym mogą być w nim potrzebne różnego rodzaju strzykawki i igły.

Oprócz tego potrzebne będą różnego rodzaju maseczki oraz środki upiększające.

Przydawać mogą się również środki do pielęgnacji włosów i skóry oraz paznokci.
Wobec tego wyposażenie gabinetów kosmetycznych może być bardzo bogate.
Należeć będą do niego fotele i inne meble, na których będzie można wygodnie usiąść podczas robienia zabiegów oraz lustra i odpowiednie narzędzia kosmetyczne.
Wszystkie takie części składowe gabinetów kosmetycznych będzie można kupować u tych samych dostawców, którzy zajmą się pełnym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego.
.
Dodane: 26-01-2017 06:15

Tagi: rękawice chirurgiczne sklep sklep medyczny

Widok do druku:

rękawiczki chirurgiczne