Przy małych uszkodzeniach powierzchni, bez dużych zadrapań, praktycznie zawsze udaje się to zrobić bez widocznych śladów.
Jednak głębokie rozdarcia, czy nawet przerwanie struktury skóry, może być bardzo skomplikowane do naprawy. Istnieją co prawda metody naprawy takich zdarć, ale trzeba liczyć się z kosztami takiego zabiegu.
Do tego celu stosuje się żywice, wypełniacze i barwniki.Efekt końcowy może być różny i zależy od długości rozdarcia i typu skóry, ale po naprawie zawsze będzie to wyglądało lepiej niż przed.
Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie). Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością).Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi.Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska
Dlatego przeprowadzanie fachowej renowacji skór jest bardzo ważne i opłacalne..