usługi tapicerskie lubin

Skóra hamburska - definicja z Wikipedii

usługi tapicerskie lubin
Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie). Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością).
Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska

Usługi związane w renowacją skór

Wyroby skórzane zwykle posiadają bardzo dobrą jakość.

Jednak wszystkie wyroby skórzane co jakiś czas wymagają odpowiedniej renowacji, żeby mogły na dłużej służyć osobom, które dokonały ich zakupu.

W przeciwnym razie wyroby skórzane przestaną dobrze spełniać swoje funkcje.
Dlatego fachowa renowacja skór przeprowadzana jest przy wykorzystaniu sprawdzonych już sposobów i użyciu odpowiednich środków. Wśród usług związanych z renowacją skór wymienia się ich czyszczenie i odnawianie oraz poprawianie ich wyglądu.

Dzięki temu wyroby skórzane przez długi okres czasu mogą wyglądać tak samo dobrze jak w dniu swojego zakupu.

W ten sposób zaoszczędzi się na kupnie nowych produktów skórzanych i będzie można być zadowolonym z tych już posiadanych.

Kwestia warsztatu mokrego.

Cytat z Wikipedii
Warsztat mokry ? pojęcie z zakresu garbarstwa.
Pierwotnie określało ono zakres prac odbywających się w miejscu położonym bezpośrednio nad wodą, które niekoniecznie musiało leżeć na terenie garbarni.

Od XVIII w.

pojęcie warsztatu mokrego stało się synonimem wszystkich czynności i procesów poprzedzających proces właściwego garbowania.

Również w tym przypadku zastosowanie bieżącej wody grało główną rolę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Warsztat_mokry.

Widok do druku:

usługi tapicerskie lubin