Strona mobilna - Wikipedia

aplikacje webowe katowice aplikacje webowe katowice
Strona mobilna ? strona internetowa, która przystosowana jest do wyświetlania na różnorodnych urządzeniach mobilnych mogących komunikować się z globalną siecią za pomocą własnych protokołów bezprzewodowych.

Urządzeniami tymi mogą być telefony komórkowe, smartfony czy palmtopy.

Strony mobilne są zazwyczaj uzupełnieniem "zwykłych" stron internetowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_mobilna

Apki na telefon, komputer

Aplikacje, czy też programy mogą działać na różnych urządzeniach i określenie urządzeń docelowych dla programu jest bardzo ważne już na etapie rozpoczęcia i planowania prac programistycznych. Zamawiane i tworzone aplikacji mogą działać na komputerach z Windows, Linux lub MAC OS; telefonach z systemem Android lub Windows Phone.
I od wybranej platformy często też zależy język programowania i dodatkowe narzędzia programistyczne, bo nie każda platforma obsługuje tak samo wybrane funkcjonalności.
Dlatego właśnie dokładne spisanie zamówienia i wymagać co do aplikacji jest bardzo ważne.

Krótko o PHP i aplikacja webowych

PHP1 ? interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych4 w czasie rzeczywistym. PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np.
za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK).
Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux ? LAMP, w Windows ? WAMP).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/PHP.

Widok do druku:

aplikacje webowe katowice